5 nejvýznamnějších diamantů, které se poslední dobou dostaly do aukce<

5 nejvýznamnějších diamantů, které se poslední dobou dostaly do aukce

1) Beau Sancy

Tento kámen vlastnili králové – čtyři královské rodiny si jej vyměňovaly tam a zpátky jako baseballovou kartičku. Tento bezchybný diamant o váze 35 karátů se pyšní odhadovanou cenou 2–4 miliony dolarů.

diamant
2) The Krupp

Ale pryč od králů. Nyní jeden kámen hodný královny, tedy alespoň té filmové. Bezchybný kámen o váze 33 karátů, známý jako the Krupp, byl jedním z nejvíce diskutovaných položek kolekce Elizabeth Taylorové. Kámen se prodal za úžasných 8,8 milionu dolarů.
diamant

3) The Wittlesbach

Nikdo nebyl moc překvapený, když byl tento kámen v prosinci roku 2008 zakoupen Laurencem Graffem za rekordních 24,3 milionu dolarů. Co ale všechny šokovalo, bylo to, že krátce po koupi nechal kámen přebrousit, čímž došlo ke ztrátě 4 karátů. Někteří odborníci dokonce tento čin nazvali „zločinem“. Nicméně hrdý majitel tvrdí, že díky vybroušení došlo k vylepšení barvy a jasu kamene.

diamant

4) Oválný 24karátový diamant

Graff o sobě dal znova vědět v minulém listopadu, kdy za 3,99 milionu dolarů zakoupil oválný 24karátový diamant na prstenu na aukci v Ženevě. Pikantností je, že tento diamant již vlastnil.
diamant

5) Sun-Drop Diamond

Když dražíte jeden z největších známých žlutých diamantů, očekáváte, že za něj dostanete pořádný balík. Nicméně diamant Sun-Drop (110,03 karátu) překonal všechna očekávání, když se prodal na aukci Christie´s za 12,4 milionu dolarů, což je nový světový rekord pro žlutý diamant. Pikantností je, že starý rekord vznikl rovněž na aukci Christie´s, a to před pouhými dvěma měsíci.

diamant

Read more http://www.zlatnictvizuzana.cz/info-o-zlat%C4%9B/drahe-kameny/104-5-nejvyznamnejsich-diamantu-ktere-se-posledni-dobou-dostaly-do-aukce.html

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím