50karátový diamant se v aukci Christie´s prodal za 9,5 milionu dolarů<

50karátový diamant se v aukci Christie´s prodal za 9,5 milionu dolarů

V aukci Christie´s byl bezchybný diamant ve tvaru hrušky o váze 50,52 karátů prodán za 9,5 milionu dolarů soukromému sběrateli.

 

50 karátový náhrdelník Celkový výtěžek aukce se vyšplhal až na 49,9 milionu dolarů. Dalšími vrcholnými kousky byly například dvojitý perlový náhrdelník, který se prodal za 3,7 milionu dolarů, a pár 103karátových diamantových náušnic, za které kupec zaplatil 4,7 milionu dolarů.

 

Rahul Kadakia, zástupce Christie´s, se vyjádřil takto: „Soukromí sběratelé a prodejci reagovali na tuto aukci více než pozitivně. Aukce obsahovala 369 položek, které cenově i modelově odpovídaly momentálním podmínkám trhu.“ Aukci dominovaly hlavně přírodní perly, bezbarvé bezchybné diamanty a barevné diamanty vysoké kvality.

Read more http://www.zlatnictvizuzana.cz/info-o-zlat%C4%9B/drahe-kameny/94-50-karatovy-diamant-se-v-aukci-christie-s-prodal-za-9-5-milionu-dolaru.html

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím