Cena zlatých mincí a slitků – Co je to PREMIUM<

Cena zlatých mincí a slitků – Co je to PREMIUM

Dvakrát denně je vyhlašovaná aktuální světová cena zlata na trhu tzv. „London fix“.

zlato a stÅ&#153;íbro Tuto cenu vyhlašují a tvoří nejvýznamnější obchodníci se zlatem. Touto cenou se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz, v přepočtu tedy obchody nad 31 kg zlata.
Fyzicky alokované zlato ve formě zlatých investičních slitků, zlatých cihel, zlatých prutů nebo uznaných zlatých mincí se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na přepracování zlata na investiční slitky, investiční zlato, investiční stříbro, investiční cihly, investiční pruty či na výrobu investičních mincí a náklady na distribuci jsou navýšením oproti světové ceně.
Toto navýšení ceny oproti světové ceně „London Fix“ se nazývá PREMIUM.
Navýšení zvané premium je rozdílné podle velikosti, váhy slitku, cihly, prutu či investiční mince.

 

Cena zlata na světových trzích

Premium 1 g – 1 Oz
Premium je tedy něco jako poplatky u investičních fondů. Když kupujete ty nejmenší investiční slitky, investiční cihličky nebo investiční zlaté či investiční stříbrné mince s váhou 1/20 nebo 1/10 Oz či 1 g, 5 g atd, pak počítejte, že navýšení ceny oproti London Fix bude i nad 20 %.
Premium 1 Oz – 100 g
Nižší navýšení, tedy PREMIUM mají vyšší hmotnosti a to od 1 Oz či 100 g, zde je kolem 15–20 %.
Premium 100 g – 1000 g
Ještě nižší Premium mají investiční zlaté a stříbrné slitky o váze 1000 g a více.
Premium u různých drahých kovů
U takovýchto vyšších hmotností je Premium podle výrobce a druhu kovu i do 10 %. Rozdílné je tedy Premium u větších rafinérek a různých druhů kovu, jako například zlata, stříbra či palladia. Stejně tak si můžete najít investiční slitky mědi či hliníku a dalších kovů.

Aktuální cena zlata

Prodej při výkupu a Premiumzlato kotlík
Výkup investičních slitků, výkup investičních cihel, či při prodeji vašich investičních mincí se výkupní cena zlata, stříbra v bankách i u obchodníků pohybuje v procentech pod aktuální cenou zlata „Lodon Fix“.
Opět platí, že za malé investiční slitky, drobné zlaté investiční mince můžete dostat výhodnější kurz než za větší. Takovéto výkupní ceny se liší podle obchodníka či banky.
Výkupní ceny investičních slitků, investičního zlata, se liší podle poptávky a obliby daného produktu.
Stejně tak jsou rozdílné ceny nových zlatých investičních mincí nebo sběratelsky zajímavých mincí starších 150 let či více.

Přání všem:
Ať jste tedy kupující či prodávající, přeji vám dobré obchody a úsměv na tváři, ať jde  London Fix či Premium nahoru či dolu.
Ať tak či tak, přeji vám zdraví a pokoj, neboť není všechno zlato, co se třpytí.

 
Primák Slavomír, zlatník, starožitník

 

Read more http://www.zlatnictvizuzana.cz/cena-zlata-au-ag/97-cena-zlatych-minci-a-slitku-co-je-to-premium.html

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím