Co je stříbro?<

Co je stříbro?

Co je stříbro a co není, kde se bere a kolik ho je, kolik stojí?

Stříbro je známý drahý kov.
V pořadí klasických drahých kovů je cenou až na konci: Rhodium, Platina, Paladium, Zlato, Stříbro.
Světová cena stříbra stále stoupá a poměrem vůči zlatu se stále přibližuje, proto ho investoři stále více vyhledávají.

Stříbro, viz Wikipedie:

Stříbro, chemická značka Ag (lat. Argentum). Stříbro je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu, výrobě CD i DVD nosičů a šperkařství, jeho sloučeniny jsou nezbytné pro fotografický průmysl.
Stříbro obecně působí především baktericidně a dezinfekčně. Je jednoznačně prokázáno, že koloidní stříbro ničí houby a plísně, zabíjí parazity, pomáhá regeneraci buněk, přitom je prakticky minimálně toxické pro vyšší organismy.
Baktericidních vlastností stříbra se využívá i při jednorázové dezinfekci menších zdrojů pitné vody (studny), takové prostředky jsou součástí vojenských pohotovostních souprav, které umožní v terénu získat pitnou vodu i z velmi znečistěných zdrojů.

 

Stříbro, jak a proč se tak jmenuje?Co je stříbro?

Jistá domněnka říká, že slovo stříbro či jeho anglická podoba silver je z akkadského slova sarpu, což je velice vzdálené od latiny i řečtiny (argentum), takže původ je téměř nejasný.

 

Další článek o stříbře:

Výkup technického stříbra PAJKA

 

Read more http://www.zlatnictvizuzana.cz/info-o-zlat%C4%9B/zlatnicka-encyklopedie/77-co-je-stribro.html

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím