Historie šperků Starožitné šperky Biedermeier<

Historie šperků Starožitné šperky Biedermeier

Pohled na starožitné šperky z druhé poloviny 19. století u nás známé jako Biedermeire.

 

Historie šperků Starožitné šperky Biedermeier

V druhé polovině 19. století šperky odpovídaly vzhledově době, ale i potřebám, tedy vše velké, pompézní, ale již byl kladen důraz na funkčnost, tedy nejlépe honosné, ale lehké.

 

Starožitné šperky Biedermeier

Na fotografiích vidíme zlaté starožitné šperky z druhé poloviny 19. století, období nazývané Biedermaier. Tyto šperky jsou velké, robusní, ale aby byly nositelné, tak jsou odlehčené, tedy z co nejtenších materiálů, tedy tenké stěny, ale stále dostatečné tloušťky, aby se šperk nedeformoval při použítí, šetrným nošením. Tyto starožitné šperky měly také svoji vnitřní funkci, pro ostatní skrytou, která sloužila hlavně nositelce, kdy šperky měly v sobě uložené například fotografie, pramínek vlasů, případně první zoubek potomka, nebo jiný skrytý předmět. takové medailonky, přívěšky, úschohny, trezůrky ne špercích sloužily nositelce nejen ji osobně, ale i v příležitostných chvílích rodinných. Nositelka pak mohla vzdálené rodině, příbuzenstvu, nebo přátelům ukázat fotofrafie, či jiné skryté poklady, což bylo velmi časté i například i v mužské společnosti, od běžného života, až do dob válečných na přípomínku rodiny.

 

Starožitné šperky Biedermaier – fotogalerie

 

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím