Poradna – Manžetové knoflíčky s erbem města ÚSTÍ nad Labem<

Poradna – Manžetové knoflíčky s erbem města ÚSTÍ nad Labem

Dobrý den, vážení přátelé,
ráda bych se dotázala na hodnotu předmětu, který se mi dostal do rukou.
Jde o manžetové knoflíky zlaté barvy, na kterých je v červeném poli český lev a nad ním nápis Ústí n L.
Předem děkuji za jakoukoli informaci.
Mgr. Pavlína B…


Dobrý den, paní Pavlíno,
děkujeme vám za váš email a snad pro vás bude naše odpověď také tak zajímavá, jako byl pro nás váš dotaz.

Materiál manžetových knoflíčků.
Tedy tyto manžetové knoflíčky vypadají jako „bižuterie“, tedy žádný drahý kov, ale spíše kov obecný.
Povrchově možná zlacené, ale i kdyby, tak cena kovu je zanedbatelná, tedy téměř miniaturní.

Nositel manžetových knoflíčků.
Znak je nejspíše ručně malovaný a povrch je lakovaný, vyboulený pro větší světelný efekt a vyšší ochranu při běžném používání.
Dle použití znaku města se dá usoudit, že tyto manžetové knoflíčky nenosil žádný patriot města, ale spíše úředník, osoba z městského úřadu a spíše výše postavená s vyšší funkcí.
Takovéto manžetové knoflíčky si dotyčný nejspíše brával na oficiální akce či jednání, kde mohl vystupovat jako zástupce města Ústí nad Labem či město reprezentoval.
Další příležitost, kdy by tyto manžetové knoflíčky hrály svoji roli, je například funkce oddávajícího, pak při svatebním obřad má pověřená osoba symboly státu a města jako zástupce a při výkonu takovéto čestné funkce mohou také takové manžetové knoflíčky jako maličký detail vypadat velice dobře.

Kolik stojí manžetové knoflíčky?
Otázka ohodnocení těchto knoflíčků není jednoduchá.
Pokud je nabídnete v malém městě či v jiném státě daleko od Ústí, pak můžete očekávat odmítnutí či odpověď, že tyto knoflíčky jsou bezcenné.
Obchodník, bazar, antikvář, starožitník, který bude mít svůj obchod proti ústecké radnici, je může považovat za dobrý obchod v ceně sta korun či více.
Pokud si je někdo bude chtít nechat vyrobit, může za jeden pár zaplatit i od 1000 Kč jistě více, ale budou nové.
Pokud by někdo chtěl staré, původní a jako sběratel by trval na původnosti a originalitě, pak by jistě dlouho sháněl a při ceně 500 Kč by se mohl radovat, jak levně pořídil.
Já osobně a naše rodina má však takovýchto pokladů mnoho, a proto bychom tyto manžetové knoflíčky s díky odmítli, ale poradili bychom vám například inzerci na našich stránkách. Zdarma vložit inzerát, kde je šance je nabídnout širokému publiku internetovému zde: inzerce – vložit inzerát zdarma

Milá paní Pavlíno,
snad je tato odpověď pro vás dostatečná a snad vás nezarmoutila, ale pokud najdete opět nějaký zajímavý sběratelský kousek, starožitnost či jiný poklad, můžete nám jej nabídnout či zaslat nám dotaz na daný předmět.

Zatím přejeme krásné dny a těšíme se na vaše případné návštěvy na našich stránkách či v našem obchodě. Za www.STAROZITNOSTI.net

PRIMÁK Slavomír
sběratel a starožitník

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím