Výkup zlata 585<

Výkup zlata 585

Vykupujeme zlomkové zlato.

 

Výkup zlato 585 šperkového. Výkup zlatých  šperků.
Výkup 14kt zlata 585, vykupujeme zlaté zlomky, šperky, řetízky, prsteny, náramky, náušnice, přívěsky, staré zlato, starožitné, nové zlato, nepoužité, ale i poškozené zlaté šperky, zlaté hodinky, posoudíme, vyplatíme.

 

Výkup zlata 585

OTÁZKA:
.. po babičce jsem našla v krabičce malý poklad, zlaté prstýnky, řetízky a myslím i kousek zlatých hodinek, poradíte mi, jestli je to zlaté, a vykoupíte to? Děkuji H.
ODPOVĚĎ:
Děkujeme za dotaz, zlaté šperky 14kt vykoupíme, ale i starožitné šperky vykupujeme, a to i poškozené nebo starožitné, drahé i běžné. V první řadě je roztřídíme, co je a co není zlaté, pak srovnáme podle ryzosti zlata, čistoty. Nejčastější pro výkup zlata je zlato 14karátové s označením 14kt nebo 585 Jednodušší je, pokud šperky mají státní punc, je to rychlejší určování ryzosti a kvality. Další otázkou je stáří a stav. V případě, že se jedná o výkup zlata starožitného více než 100 let starého, je cena vyšší než pro výkup zlata 585 běžného 14kt zlomkového. Posledním hlediskem je, zda je výkup zlata zlomkového k tavbě, čisté prsteny a řetízky, či zlomkové zlato s kamínky. Hmotnost kamenů pro výkup zlata se nepočítá, kameny se odečtou, případně odstraní. Pokud se nejedná o šperk s drahými kameny, či starožitný, pak na výkup zlata starožitného šperku je cena vyšší i o drahý kámen.
Stejně tak pokud máte cokoli a nevíte, co to je či z čeho to je, náš druhý obor jsou starožitnosti, tak vám poradíme, ať to budou mince, medaile, hodinky, ale i jiné staré či starožitné předměty.
Zavolejte, přijďte, budete obslouženi. 
Výkup zlata 585, tedy zlata zlomkového, výkup poškozených šperků ze zlata ryzosti Au 585.
Většina dnešních šperků je vyráběná v ryzostech 14 kt, tedy 585 oproti některému starému zlatu Au 333 nebo Au 375, tedy ryzosti 8 kt a 9 kt.
Dnešní zlaté šperky, české šperky mají vyšší obsah stříbra, proto jsou více žluté než staré s barvou do červena,kterou dělá hlavně měď. Avšak poměr příměsi stříbra oproti mědi je tak malý, že se pro výkup zlata nebere v potaz, zda jde o zlato z Rakousko-Uherska nebo Ruska.
Výkup 14kt zlata, tedy zlomkového zlata 585, či zlatých šperků je cenově výhodnější cenově než starší zlato, pak jen stačí zvážit a cenu pro výkup rychle dopočítáme. Jen se musí odečíst kamínky, smalty, barva, lepidla, tmely, případně jiné nečistoty, neboť to jsou při tavení materiální ztráty. Tyto ztráty se buď odhadnou, nebo se vše vyčistí, případně protaví, pak mohou být ztráty 3 %, ale i 10%. Záleží na různosti zlatého šperku či výrobku.
Dá se ale říci, že výkup zlata 585 oproti ostatnímu zlomkovému zlatu je záležitost chvilky. U starožitných a vzácných šperků je výkup o něco delší.

 

Ceny a další info najdete v tabulce Výkup zlata zde: http://www.zlatnictvi.net/?vykup-zlata,55

Hezký den vám přeje

Primák Slavomír, zlatník, starožitník.

Read more http://www.zlatnictvizuzana.cz/clanky-a-rady/vykup-zlata/74-vykup-zlata-585.html

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím